Technology Technology

Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

13.01.2024, 08:43 0 komentarzy
Dno miednicy - dlaczego jest takie ważne?

Warto wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to niezmiernie ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza w przypadku kobiet). Takowe mięśnie podtrzymują także w odpowiedniej pozycji narządy znajdujące się w miednicy. Poza tym, że powinny być one mocne oraz sprawne, właściwie każdy powinien przypilnować to, aby nie były aż nazbyt napięte. Mięśnie dna naszej miednicy nadzorują utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz poszczególnych narządów w brzusznej jamie, czego niewątpliwie nie da się również ukryć.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w kompetentny sposób bardzo staramy się wykonywać możliwie najprzyjemniejsze efekty fizjoterapeutyczne, dostarczać pomoc na najwyższym poziomie, pacjentom z problemami proktologicznymi, urologicznymi oraz ginekologicznymi. W tego rodzaju komplikacjach bardzo istotny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Należy wprowadzić kilka powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy takim sposobem, aby przerwa pomiędzy skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Kiedy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo w trakcie wracania autobusem do domu bądź też siedząc przed komputerem. Dobrze wykonywane ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to wyjątkowo ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz