Technology Technology

Dno miednicy - jaką rolę pełni?

12.01.2024, 10:01 0 komentarzy
Dno miednicy - jaką rolę pełni?

Powinno się zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to niezwykle ważna grupa mięśniowa, która odpowiada m.in. za utrzymanie moczu (szczególnie gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują także w właściwej pozycji narządy które znajdują się w naszej miednicy. Poza tym, że powinny być one sprawne oraz mocne, każdy bez wyjątku powinien przypilnować to, aby nie były za bardzo napięte. Trudno także ukryć, że mięśnie dna miednicy są odpowiedzialne za dobre utrzymywanie moczu w pęcherzu i dodatkowo poszczególnych narządów w jamie brzusznej.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie najprzyjemniejsze fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z problemami urologicznymi, ginekologicznymi oraz proktologicznymi. Przy tego typu przeszkodach bardzo ważny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy również warto zwrócić uwagę. Istnieje możliwość wykonywania ich zarówno stojąc, leżąc jak i siedząc. Fakt dotyczący tego, że przerwa między skurczami powinna być szacunkowo tak samo długa jak sam skurcz, w czasie wprowadzania serii skurczów mięśni dna miednicy jest równie istotny. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy tak naprawdę w każdej sytuacji, choćby w trakcie wracania autobusem do domu lub też siedząc przed komputerem. Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie oraz zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej. Jest to szczególnie ważne podczas ciąży.}

Tagi:

Zostaw komentarz