Technology

W meczu otwarcia światowego czempionatu zespół Ekwadoru ograła narodową reprezentację Kataru rezultatem zero do dwóch!

11.08.2023, 08:56 0 komentarzy

W inauguracyjnym meczu mundialu Ekwador pokonała reprezentację Kataru!

Mistrzostwa świata to impreza piłkarska, która odbywa się raz na cztery lata. Bez cienia wątpliwości sympatycy piłki nożnej z całego świata czekają z utęsknieniem na inauguracyjne spotkanie mistrzostw. W przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który wystartował w ten weekend było identycznie. Pierwsze spotkanie poprzedziła oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która wyglądała doskonale. Później jednak przyszła pora na futbol i kibice piłkarscy zebrani na stadionie a także przez odbiornikami oczekiwali świetnego widowiska. Zawodnicy drużyny Ekwadoru błyskawicznie zdobyli gola i już od pierwszego gwizdka sędziego emocji nie brakowało. Emmer Valencia trafił do bramki już w trzeciej minucie i mogło się wydawać, że reprezentacja narodowa Kataru będzie mieć niesamowicie trudno w tym pojedynku. Jednak sędzia tego meczu zdecydował się przeanalizować systemem VAR poprawność tego gola i okazało się, że w chwili zagrania napastnik znalazł się na pozycji spalonej. W tym przypadku gospodarze tych mistrzostw mieli więc wiele szczęścia.

Narodowa reprezentacja Ekwadoru nie miała w planach zaprzestać ataków mimo cofnięcia pierwszego trafienia. Zawodnicy z Ameryki Południowej przez cały czas mieli pod kontrolą przebieg tego spotkania, non stop przy tym tworząc niebezpieczne sytuacje. Parę minut później w akcji oko w oko z bramkarzem reprezentacji narodowej Kataru znalazł się napastnik narodowej reprezentacji Ekwadoru i został przewrócony. Główny sędzia nie zastanawiał się ani chwili i wskazał na rzut karny, a golkiperowi dał kartę. Rzut karny na gola zamienił kapitan narodowego zespołu Ekwadoru Valencia. Naprawdę źle w porównaniu do reprezentacji narodowej Ekwadoru prezentowała się narodowa kadra Kataru. Nie widać było pomysłu na ten mecz, a bramkarz zespołu Ekwadoru przez większą część meczu nie miał nic do roboty. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy padła druga bramka dla narodowej drużyny Ekwadoru, a autorem ponownie był Enner Valencia. W trakcie pierwszej części tego meczu nie mieliśmy okazji oglądać już więcej goli. W trakcie II części oba zespoły mocno obniżyły rytm i na boisku działo się niewiele. Ten mecz finalnie skończył się rezultatem 2:0 dla zespołu Ekwadoru, która fenomenalnie zaczęła ten mundial. Drużyna narodowa Kataru natomiast znalazła się w tej chwili w ciężkim położeniu i może mieć kłopot z awansem do fazy pucharowej.