Technology

Wygrana z narodową drużyną Korei Południowej wynikiem cztery do jednego - doskonały pojedynek narodowej kadry Brazylii!

08.08.2023, 14:05 0 komentarzy

Przegrana zespołu narodowego Korei Południowej w 1/8 finału mistrzostw świata - reprezentacja Brazylii zbyt mocna!

Rozgrywane obecnie mistrzostwa świata są wyjątkowe na wielu płaszczyznach i nie da się temu zaprzeczyć. Właśnie skończyły się grupowe rozgrywki, więc nadeszła pora na to, co futbolowi wielbiciele lubią najbardziej. Chodzi oczywiście o pucharową drabinkę, gdzie nie ma miejsca na pomyłki i przegrana może wyrzucić Cię z mundialu oraz marzeń o zdobyciu pucharu świata. Kadra Polski poniosła klęskę w niedzielę z narodową reprezentacją Francji rezultatem 1 do 3 i odpadła z mundialu. To jednak nie oznacza końca doznań dla piłkarskich wielbicieli w naszym kraju, gdyż mundial nadal trwa. Trzeba z całą pewnością podziwiać grę brazylijskiego zespołu narodowego, gdyż z pojedynku na pojedynek prezentuje się o wiele lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją Korei Południowej było tego świetnym przykładem, gdzie piłkarze narodowej reprezentacji Brazylii postanowili urządzić sobie strzelanie w pierwszej części. Już w 6. minucie padła bramka numer 1 dla brazylijskiej reprezentacji narodowej, a jej autorem był Vinicius Jr, który bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z graczami defensywnymi oponenta.

I połowa była prawdziwym koszmarem dla narodowej reprezentacji Korei Południowej. Szczególnie, że pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem zespołu narodowego Brazylii wynikiem 4 do 0. Następne gole zdobyli Neymar Jr, Richarlison oraz Lucas Paqueta. Obecni na stadionie fani piłkarscy mogli czuć satysfakcję, ponieważ mieli możliwość podziwiać prawdziwy popis zespołu Brazylii. W II połowie tempo tego spotkania zdecydowanie spadło. Canarinhos próbowali tworzyć następne akcje, ale gracze narodowej drużyny Korei Południowej bardzo dobrze się bronili. 15 minut przed zakończeniem meczu narodowa kadra Korei Południowej strzeliła bramkę na otarcie łez, która była ozdobą pojedynku. Na strzał z daleka zdecydował się napastnik narodowej reprezentacji Korei Południowej, a golkiper drużyny Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. To starcie w rozrachunku końcowym skończyło się wynikiem 4:1 dla narodowej drużyny Brazylii, która w następnej fazie będzie się mierzyć z narodową reprezentacją Chorwacji. Stawką tego pojedynku będzie awans do 1/2 finału mistrzostw świata i gwarancja walki o medal.